Finger Lakes Times

Sponsored By

William Smith vs. Vassar

William Smith forward Evie Manning (28) and Vassar’s Lily Lanier fight for control of the ball during Wednesday’s Liberty League semifinal at Cozzens Field.

Welcome to the discussion.

Sports Schedule

SATURDAY, APRIL 18

COLLEGE LACROSSE

Men

Keuka at Morrisville, 1 p.m.

Hobart at Saint Joseph’s, 1 p.m.

FLCC at Genesee, 7 p.m.

Women

SUNY Poly at Keuka, 1 p.m.

William Smith at St. Lawrence, 3 p.m.

COLLEGE BASEBALL

Lancaster Bible at Keuka (2), 1 p.m.

FLCC at Niagara County (2), 1 p.m.

COLLEGE SOFTBALL

FLCC at Cayuga (2), 1 p.m.

Keuka at Penn College (2), 1 p.m.

COLLEGE TENNIS

Men

Penn St.-Abington at Keuka, Noon

Hobart at Skidmore, 1 p.m.

Women

Cortland at William Smith, 10 a.m.

Penn St.-Abington at Keuka, Noon

Oneonta at William Smith, 2 p.m.

COLLEGE GOLF

Men

At Ballston Spa, N.Y.

Tim Brown Invitational, 9 a.m.

COLLEGE TRACK & FIELD

Cortland Classic, 10 a.m.

COLLEGE ROWING

Women

At Worcester, Mass.

William Smith in 6-team race, 10 a.m.

COLLEGE SAILING

At New London, Conn.

Thompson Trophy, 10 a.m.

HS BOYS LACROSSE

Finger Lakes

Gananda at Waterloo, 11 a.m.

Non-League

Batavia/Attica at Midlakes, 11 a.m.

Geneva at Victor, 11 a.m.

Avon at Honeoye/Bloomfield, 3 p.m.

Marcus Whitman at Livonia, 3 p.m.

Penn Yan at Canandaigua, 7 p.m.

HS GIRLS LACROSSE

Non-League

Midlakes at Aquinas, 1 p.m.

Geneva at Livonia, 3 p.m.

HS BASEBALL

Finger Lakes East

Newark at Wayne, 1 p.m.

Finger Lakes West

Bloomfield at HAC, 11 a.m.

South Seneca at Marcus Whitman, 11 a.m.

Dundee/Bradford at Naples, 11 a.m.

Wayne County

Gananda at North Rose-Wolcott, 11 a.m.

Non-League

Williamson/Marion at Midlakes, 11 a.m.

Red Jacket at Sodus, 11 a.m.

HS SOFTBALL

Finger Lakes East

Newark at Wayne, 11 a.m.

Finger Lakes West

Naples at Dundee, 11 a.m.

Bloomfield at HAC, 11 a.m.

South Seneca at Marcus Whitman, 11 a.m.

Honeoye at Romulus, 11 a.m.

Wayne County

East Rochester at Lyons, 11 a.m.

Gananda at North Rose-Wolcott, 11 a.m.

Non-League

LeRoy Tournament

Pal-Mac vs. Byron-Bergen, 11 a.m.

Cal-Mum vs. LeRoy, 11 a.m.

Championship, 1:30 p.m.

Third place, 1:30 p.m.

HS TRACK & FIELD

Non-League

Alexander Invitational, 10 a.m.

Wellsville Pent-Steeple, 10 a.m.

Rush-Henrietta Relays, 1 p.m.

Featured Events